Новини

УВАГА Коронавірус

УВАГА

Коронавірус

Коронавірус застереження

Опіки 2019
MOZ_digest_16_2019

Глаукома_2019

У Львові вакцинували від кору більше 7 тисяч дітей, однак рівень захворюваності й досі високий, – ЛМР

В. Зуб: «Хочу розвіяти чутки про те, що буде приїздити якийсь автобус, щоб вакцинувати дітей»

Ми маємо зупинити поширення кору!

Знову про кір

Стінопис в поліклініці на Руській

Кір в Україні

Кір, вакцинація

Кір-2

кір-буклет

Проводимо в установі 24 – 26 жовтня 2018 року день відкритих дверей для батьків в “Школі імунізації” на тему “Найпоширеніші запитання та відповіді щодо поліомієліту”.

Профілактика опіків у дітей

Опіки у дітей 2018
Лікарі 11 медзакладів Львова отримуватимуть гроші за конкретно надані послуги
Про зміну назви поліклініки
УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ДНЯ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА
Прес-реліз_Здорове місто_2018
Медична реформа розпочинається.doc1
МЕДИЧНА РЕФОРМА.
MOZ_digest_05_2018
КІР АТАКУЄ

Звіт щодо проведенної акції “Опіки у дітей”

Prostata onko

Тиждень грудного вигодовування

Площа Митна, Римлянина,2

День медика

 

Навчання ОП

Результати проведення Акції раннього виявлення артеріальної гіпертензії

Обслуговування викликів тимчасово проводиться по телефону 235-87-20.

Вибачте за незручності.

Дні профілактики здоровя 2017

Український тиждень імунізації

День охорони праці 2017

Доступні ліки

Опіки у дітей

Українсько-Ізраїльська конференція

Підсумки проведеної акції по виявленню глаукоми

Ізраїльський кардіолог презентуватиме у Львові досвід лікування серцево-судинних захворювань

Акція Дні профілактики захворювання на туберкульоз

Медицина по новому

Медицина по-новому
В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла у Львові про реформу галузі

 

На Львівщині щороку майже 700 дітей зазнають опіків: як захистити маленьких мешканців

За статистикою, щорічно на Львівщині майже 700 дітей зазнають опіків. В Україні – близько 10 тисяч дітей. З них 25 – 40 дітей гине внаслідок опіків, несумісних із життям. За частотою опікові травми займають друге місце серед дитячого травматизму, проте за важкістю клінічного перебігу, складністю лікування, вартістю та наслідками – є одними із найскладніших.
Лікування опіків у дітей не завершується етапом загоєння ран. Термічна травма зумовлює формування рубців, функціональні і естетичні наслідки яких іноді потребують лікування упродовж усього подальшого життя.
«У Львові та Львівській області щороку майже 700 дітей зазнають опіків. Дві третини із них потребують стаціонарного лікування в умовах спеціалізованого опікового центру, який знаходиться на базі Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні міста Львова» – зазначає начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.
Як показує досвід дитячого опікового відділення 8-ї міської клінічної лікарні, майже всі випадки термічних уражень у дітей стаються у побуті. Достатньо гарячої води, яка міститься в одному горнятку (чаю або кави), щоб спричинити важкий опік, площею 30 %, у дитини, віком до 3 років.
За словами завідувача опіковим центром, головного комбустіолога Львівської області Василя Савчина, значна частина таких опіків відбувається з вини або недогляду батьків. А що найважливіше, дотримання простих правил обережності дозволило би уникнути щонайменше 2/3 трагічних випадків опіків у дітей.
Відтак, зважаючи на актуальність і значущість проблеми опікових травм у дітей, з метою підвищення рівня обізнаності, відповідальності за здоров’я і безпеку дітей, профілактики дитячого травматизму від опікової хвороби, управління охорони здоров’я Львівської міської ради спільно з опіковим центром комунальної 8 міської клінічної лікарні, українсько-американським соціальним проектом «Doctor Collaborating to Help Children» – «Лікарі, які об’єднуються заради допомоги дітям» (керівник проекту – Геннадій Фузайлов, професор Гарвардської медичної школи, лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children, США) та приватним медичним центром «Інтерсоно» упродовж останніх років реалізовують проект «Проти опіків».
Зокрема, цьогоріч у межах проекту «Проти опіків» надруковано та розповсюджено 25 тис. буклетів та 1,5 тис. тематичних плакатів; розроблені плакати інфографіки з надання першої медичної допомоги; 500 плакатів розміщено у вагонах Львівської залізниці та на вокзалі. Також проведено два масових заходи, у яких взяли участь понад 600 батьків та дітей: просто неба команда проекту навчала усіх охочих правилам, як вберегти свою дитину від опіків у побуті та як правильно надати першу медичну допомогу. Проводиться навчання майбутніх батьків у «Школах відповідального батьківства», які функціонують у всіх жіночих консультаціях закладів охорони здоров’я м. Львова та інструктажі матерів під час відвідування дитячих поліклінічних відділень та під час патронажу лікарів вдома; проводиться інформування та навчання батьків вихователями у ДНЗ та ін.
Окрім того, проект передбачає надання допомоги дітям, які вже перенесли опіки і потребують подальшого лікування. Щороку лікарі з опікового центру Бостона спільно з львівськими лікарями консультують та оперують дітей з усієї України, які перенесли опіки. Впродовж трьох років проект працював на базі опікового центру 8 міської клінічної лікарні м. Львова, у грудні 2015 року – в ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ», а цього року – на базі ПП «Медичний центр «Інтерсоно».
За словами Мирослави Децик, координатора проекту «Проти опіків», представника медичного центру «Інтерсоно», цього року оглянуто 139 дітей із рубцевими змінами та контрактурами після опіків. 40 дітям проведені оперативні втручання, і частину дітей відібрано для скерування на лікування у США. Також під час останнього візиту лікарів Бостонської клініки у вересні в опіковий відділ потрапила дитина з важкими опіками – близько 65% поверхні тіла. Завдяки співпраці львівських лікарів та американських колег, стан дівчинки вдалося стабілізувати та підготувати її до транспортування в опікову клініку Шрайнерс у Бостоні, де вона перебуває на лікуванні.
Цей трагічний випадок ще раз привернув увагу лікарів до необхідності продовжувати профілактичні акції серед населення, спрямованих на поширення знань про прості правила, які рятують життя. Адже кожне із цих «простих правил» – трагічний досвід, вистражданий дитячим болем і материнськими сльозами.

Прості правила, які рятують життя, або як захистити дітей від опіків
Запобігання опіків кип’ятком (80% таких опіків стаються на кухні або у ванній):
• Не їжте і не пийте нічого гарячого, коли дитина сидить у Вас на колінах або коли Ви тримаєте її на руках. Діти будуть тягнутися до чашки, склянки або тарілки, щоб подивитися, що в них.
• Не ставте горнятка або чайники близько до краю столу.
• Не використовуйте звисаючих вниз скатертин.
• Слідкуйте за тим, щоб дроти електричних кип’ятильників й чайників не звисали вниз.
• Готуйте їжу на далеких конфорках. Завжди ставте каструлі і сковорідки на плиту ручками назад.
• Використовуйте захисну решітку для плити, щоб Ваша дитина не могла доторкнутися до гарячих поверхонь або перевернути на себе каструлі з гарячим вмістом.
• Гасіть палаюче масло, накривши його кришкою. Ніколи не гасіть масло водою.
• Пляшечки й каша, розігріті в мікрохвильовій печі, часто здаються лише теплими, хоча всередині обпікаюче гарячі. Тому ретельно перемішайте їжу і скуштуйте її, перш ніж приступити до годування дитини.
• Не залишайте на підлозі відра, каструлі або тази з гарячою водою – діти можуть зачепитися і впасти туди
• Ніколи не заливайте у ванну тільки гарячу воду, контролюйте температуру води термометром.
• Не залишайте важіль змішувач в положенні «гаряча вода». При відкриванні крана дитина може обшпаритися.
• Прилаштуйте до крана спеціальний термостат, який обмежує нагрівання води до 50 °С.
• Заливайте в грілку воду температурою не вище 50 °С і добре закручуйте кришку.
• Не залишайте дитину одну без нагляду, коли вона робить інгаляцію. Дитина може легко потягнути на себе зі столу рідину для інгаляцій разом з рушником.
• Не варто недооцінювати «радіус дії» вашої дитини – він збільшується із кожним днем!

Запобігання опіків полум’ям:
• Ніколи не залишайте дитину одну близько відкритого вогню, палаючих свічок і т.д.
• Завжди тримайте сірники та запальнички під замком
• Виходячи з кімнати, вимикайте праску і виймайте штекер з розетки.
• Захистіть гарячі батареї, труби опалення і камінні печі решітками, оскільки вони можуть бути причиною контактного опіку.
• Не кладіть у дитячу постіль електроковдри. Немовля, маленька дитина не може сказати, що їй стає занадто гаряче. Не затемняйте світло лампи за допомогою хустки або паперу.
• Прикрашаючи новорічну ялинку замість свічок використовуйте світлові гірлянди.
• Не дозволяйте дітям гратися з бенгальськими вогнями. Від іскри може загорітися одяг.
• Не дозволяйте дитині гратися з петардами, феєрверками і різноманітними салютними установками: це забави для дорослих, і дітям поруч не місце.
• Не можна носити хлопавки, петарди в кишені, бо вони можуть запалитися внаслідок тертя.
• Клеї можуть спалахнути від найменшої іскри, якщо вони вступають у взаємодію з повітрям. Балончики з аерозолем не можна тримати поблизу відкритого вогню.
• Не можна ходити по попелищі багаття, навіть якщо воно виглядає загашеним. Найчастіше воно ще гаряче.
• Не забувайте: діти схильні повторювати за батьками всі пустощі.

Запобігання опіків електричним струмом:
• Не можна запускати повітряних зміїв поблизу від лінії електропередач.
• Вимагайте негайного ремонту дефектних електропроводів, розеток.
• Необхідно оснастити електричні розетки захистом від дітей і охоронним вимикачем, який спрацьовує при появі витоку струму.
• Не можна встановлювати електроприлади поблизу води.
• Не наближатися до опори високовольтних ліній електропередач та трансформаторних будок, електричних дротів, які вільно лежать на землі.
• Не займатися екстремальним «серфінгом» на електричці. Навіть без прямого контакту зі струмоведучими проводами електрична дуга може вразити на відстані 1-2 метри.

Попередження опіків побутовими хімічними речовинами:
• Чистячі засоби і медикаменти зберігати в недоступному для дітей місці.
• Отруйні або їдкі рідини ні в якому разі не дозволяється зберігати в пляшках з під лимонаду чи води.

Загальні правила:
• Необхідно зробити безпечними потенційні джерела небезпеки.
• Пам’ятайте що для дитини «заборонений плід солодкий». Пояснення і створення навичок – це найкращий захист: навчіть дитину, як правильно запалювати і гасити сірники, свічки, багаття, тощо.
• Завжди подавайте правильний приклад: у жодному разі не лийте займисті рідини на занадто слабко тліюче вугілля гриля. Не грайте з вогнем, підпалюючи гілки передріздвяних ялинок.
• Поясніть дитині, що коли починається пожежа, вона повинна тікати і голосно кричати «Пожежа!». Найчастіше замість того, щоб тікати, діти ховаються або намагаються врятувати свою улюблену іграшку.
• Покажіть дитині можливі шляхи порятунку і систематично тренуйте її.
• Встановіть в будинку або квартирі датчики диму. Дим такий самий небезпечний, як вогонь. При наявності диму легше дихати, повзучи по підлозі, ніж при пересуванні в повний зріст.
• Завчіть з дитиною, як викликати пожежну команду: набрати номер 101, відповісти на 5 найважливіших питань – Де горить? Хто дзвонить? Що трапилося? Які ушкодження? Скільки постраждалих?

Перша допомога при опіках
• При нещасному випадку негайно охолоджуйте місце опіку водою упродовж 10-15 хвилин. Вода при цьому повинна мати температуру не нижчу +15° С, інакше дитина може переохолодитися. Охолодження такою водою має й знеболюючий ефект.
• Збити вогонь з дитини треба за допомогою ковдри, води або перекочуванням по землі.
• При ураженні електричним струмом насамперед необхідно розімкнути електричний ланцюг.
• Негайно викличте бригаду швидкої допомоги за телефоном 103.
• Ні в якому разі не обробляйте опікову рану борошном, зубною пастою, маслом, спиртом і іншими «народними» методами.
• Пам’ятайте про те, що ваша дитина знаходиться в шоковому стані. Не залишайте її одну до прибуття лікаря швидкої допомоги.
• Зверніться за консультацією до лікаря, навіть якщо Вам здається що дитина отримала незначний опік, особливо якщо опік поширюється на одну із таких ділянок тіла: обличчя, шию, кисті, стопи, промежину, ділянки суглобів. Не можна недооцінювати важкість отриманої опікової травми – внаслідок зневоднення та болю вона може спричинити швидке погіршення стану дитини.

Освітній проект “Попередження дитячого травматизму від опікової хвороби”.

 

 

Опіки гарячою рідиною у дітей: попередити чи лікувати?

Понад 12 тисяч дітей в Україні щороку отримують опіки, які, за даними статистики, займають перше місце серед дитячого травматизму. Цікаво, що близько 90% з них стаються на кухні у дітей віком до п’яти років. Переважно опіки трапляються через незнання або необачність батьків. Дитина перевернула на себе горнятко з гарячою кавою, перечепилася через відро з кип’ятком – і це лише декільказ найпоширеніших ситуацій, щообертаються трагедією для малюка і сім’ї.

Діти, які отримують серйозні опіки, ніколине видужують повністю і потребують лікування впродовж усього життя. Це не лише величезні фінансові витрати для батьків, а й скалічене майбутнє дитини.Простіше та ефективніше попередитиопіки, тому пропонуємо ознайомитися з декількома простими, але дієвими порадами.

Безпечне перебування дитини на кухні:

 1. Не тримайте дитину на руках, коли готуєте їжу або п’єте гарячу каву, чай.
 2. Готуйте їжу на дальніх конфорках кухонної плити.
 3. Ставте каструлі та сковорідки ручками досередини плити.
 4. Тримайте гарячу їжу і напої високо, в недоступному для дітей місці.
 5. Не залишайте на підлозі відер, каструль або тазів з гарячою водою.
 6. Пильнуйте, щоб дроти електричних приладів (наприклад, чайників) не звисали.
 7. Якщо під час приготування їжі олія потрапила на конфорку і загорілася, гасіть полум’я, прикривши його кришкою.
 8. Краї скатертини стола не повинні звисати, адже дитина  потягне їх до себе разом з посудом.

Безпека дитини у ванній кімнаті:

 1. Не залишайте змішувач у положенні «гаряча вода», адже при відкриванні крану дитина ошпариться.
 2. Ніколи не наливайте у ванну тільки гарячу воду.
 3. Контролюйте температуру води спеціальним термометром. Ви можете його придбати у будь-якому магазині побутової техніки чи товарів для дітей.

Виконання цих порад не потребує додаткових фінансових витрат з боку батьків, але стовідсотково допоможе захистити здоров’я дитини.

Довідка.Матеріал підготовлений в рамках реалізації спільного українсько-американського освітнього Проекту «Попередження дитячого травматизму від опікової хвороби», черговий етап якогорозпочався у Львівській області з лютого 2016 року. Програма ініційована лікарем Геннадієм Фузайловим (Harvard Medical School, Бостон; Shriners Hospital for Burn Children, Бостон).На Львівщині програма впроваджується за сприянням Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Управлінняохорони здоров’я Львівської міської ради, опікового центру  8-ої міської клінічної лікарні .
Для львів’янок стартували «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози»

З 14 по 25 листопада львів’янки можуть пройти гінекологічне обстеження у жіночій консультації за місцем проживання та мамографію у мамологічному центрі на базі 4-ї міської поліклініки. Перевірити стан свого здоров’я жінок закликають у межах «Днів профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози».
Для запобігання і своєчасного виявлення передпухлинних станів та онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи, важливими є систематичні профілактичні огляди. Відтак, управління охорони здоров’я Львівської міської ради уже вдесят

Коментарі не дозволені.